مقالات

مهمترین نکات خرید لباس نوزاد

مهمترین نکات خرید لباس نوزادی

خرید لباس نوزاد بسیار شیرین است ، اما نوزادان به دلیل اینکه بسیار سریع رشد می کنند و پوست بسیار لطیف و حساسی دارند  پس برای خرید لباس آنها باید به نکات خاصی توجه کرد. لباس کودک را باید جوری انتخاب کرد که در عین راحتی وزیبایی باعث حساسیت پوستی فرزندان نشود. بنابراین سوال پیش می آید که در هنگام خرید سیسمونی و یا خرید لباس کودک به چه نکاتی باید توجه کنیم که پس از آن پشیمان نشویم . در ادامه این مقاله مهمترین نکات خرید لباس نوزادی را شرح می دهیم.

مهمترین نکات خرید لباس نوزاد

  1. کیفیت لباس نوزاد

لباس نوزاد از آن دسته لباس هایی است که باید مرتب شست و شو شود پس بسیار مهم است که لباس با کیفیتی را خریداری نمایید. کیفیت لباس لزوما با پرداخت هزینه های زیاد سنجیده نمی شود . یکی از راه های سنجش کیفیت لباس نوزاد این است که لباس را مقابل نور گرفته و اگر نور از آن بسیار عبور کرد باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

  1. جنس لباس

پوست نوزادان بسیار لطیف و حساس است، پس خیلی مهم است که انتخاب لباس شما برای پوست کودک نازنین مناسب باشد. معمولا لباس های ضخیم و خشن را خریداری ننمایید. لباس های نخی و یا پنبه ای بهترین گزینه برای خرید هستند چرا که با پوست کودکان سازگاری بیشتری دارند . در فصل سرما به سراغ لباس هایی بروید که کرک و یا پرز نمی دهند چون معمولا این لباس ها به مرور سبب ایجاد آلرژی  و حساسیت برای کودکان می شود.

فروشگاه سیمونی و خرید لباس نوزاد

  1. سایز بچه

یکی دیگر از مهمترین نکات خرید لباس نوزادی سایز لباس است.همان طور که قبلا اشاره کردیم ، رشد نوزاد بسیار زیاد است پس بهتر است لباسی که خریداری می نمایید یکم از سایز فعلیش بزرگتر باشد تا بتوانید مدت زمان زیاد تری از آن استفاده کنید. برای نوزادان تهیه لباس سایز بالاتر بسیار مهم است، زیرا اگر سایز ماه فرزندتان و لباسی که می خرید یکسان باشد، آن لباس دو هفته بیشتر به تن کودک شما نخواهد بود. به شما پیشنهاد می شود که لباس های فصلی مانند کاپشن و گرم کن و… را حتما بزرگتر خریداری نمایید.

  1. اکسسوری ها نوزادان

حتما تا حالا برایتان پیش آمده است که در هنگام خرید لباس کودک مشتاق خرید اکسسوری هایی شبیه کلاه، گل سر، توربان و… شده باشید. درست است که این اکسسوری ها بسیار کودکان را شیرین و تو دل برو می کنند اما باید در هنگام خرید آن ها به ماه و سن کودکتان توجه کنید که برایش خطرناک نباشد و باعث معذب شدن کودک نیز نشود.

  1. رنگ مناسب

کودکان اصلا نمی توانند مراقب تمیزی و پاکیزگی لباس خود باشند پس با توجه به این موضوع باید لباسی را برای آنها تهیه نمایید که کثیفی را نشان نمی دهد. با این حال برای نوزادان توصیه می شود که حداقل روزی یک بار لباس هایشان را عوض کنید. همچنین تا جایی که می توانید از پوشیدن لباس های یقه تنگ و دکمه دار کوچک به کودکان خود پرهیز کنید.

 

فروشگاه لباس و سیسمونی ملیکا کیدز همواره در تلاش است برای نوزادان عزیز شما پوشاکی را عرضه نماید که به راحتی بتوانید انتخاب نمایید و در کنار قیمت مناسب کیفیت خوبی نیز داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.